Depilacja woskiem
Depilacja woskiem to zabieg, który pozwoli nam uwolnić się od konieczności golenia przez dłuższy czas. Nie jest to metoda trwała, jednak stosując ją regularnie sprawiamy, że włosy stają się cieńsze, słabsze i wolniej odrastają. W niektórych miejscach mogą nie rosnąć już wcale. Dzieje się tak dlatego, gdyż wosk wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami. Dzięki temu ich wzrost jest zdecydowanie wolniejszy, w porównaniu do golenia. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych ale wykonuje się go szybko i sprawnie.
Jak się przygotować do zabiegu?
Aby wykonać zabieg depilacji włoski powinny mieć długość około 3-5 mm. W przypadku krótszych depilacja nie może być wykonana. Należy pamiętać by w dniu zabiegu nie używać balsamów, kremów ani olejków do ciała, a dzień przed zabiegiem depilacji zalecane jest wykonanie peelingu.
Pielęgnacja po zabiegu
Naturalną reakcją po zabiegu depilacji jest podrażnienie skóry, które może utrzymywać się kilka godzin. Przez pierwsze 1-2 dni po depilacji nie powinniśmy eksponować podrażnionych miejsc na promieniowanie słoneczne, a także unikać sauny, basenu i solarium. Przed wyjściem na zewnątrz miejsca odsłonięte powinniśmy zabezpieczyć filtrem ochronnym, gdyż promienie UV może doprowadzić do powstania przebarwień skóry.
Jakie są zalety depilacji woskiem:
Niewątpliwie największą zaletą jest natychmiastowe pozbycie się zbędnego owłosienia. Do zalet zaliczyć można również szybki czas wykonania zabiegu oraz fakt, że regularne powtarzanie przyczyni się do osłabienia cebulek. Skóra po depilacji stanie się znacznie gładsza przez dłuższy czas, a odrastające włoski będą miękkie i delikatne.
Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu depilacji woskiem?
Do przeciwskazań zalicza się : uczulenie na wosk, choroby i stany zapalne skóry, świeże rany, ubytki skórne lub blizny, żylaki, stany przed żylakowe, zapalenie żył, cukrzyca, łuszczyca, gorączka, ciąża – ostatni trymestr, popękane naczynka, niska krzepliwość krwi.