fbpx

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to jedna z nowoczesnych metod na odmładzanie skóry. To całkowity hit ostatnich lat, który w przypadku młodej skóry działa prewencyjnie i zapobiega procesowi przedwczesnego starzenia. Natomiast przy skórze dojrzałej znacznie redukuje efekty starzenia oraz poprawia jej kondycję.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, kiedy warto zdecydować się na wykonanie zabiegu, ile on trwa oraz jakie przynosi efekty – zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat infuzji tlenowej.

 

Czym jest infuzja tlenowa? Jak wygląda zabieg?

Infuzja tlenowa to zabieg, który polega na wtłaczaniu tlenu pod ciśnieniem. Wykonuje się go za pomocą specjalnego aplikatora, który zapewnia utrzymanie tlenu w czystości. Dodatkowo do wykonania zabiegu wykorzystuje się odpowiednio dobrane serum, które w trakcie zabiegu wchłania się w najgłębsze warstwy skóry. Jest to zabieg, podczas którego w zależności od wyboru wprowadza się kwas hialuronowy, serum z jadu węża lub serum z kolagenem. Hialuron Serum ma za zadanie nawilżyć skórę. Syn Serum nawilża, wygładza skórę oraz wypełnia zmarszczki, a X-link serum zwiększa efekt nawilżenia i napięcia skóry. Pozwala to na odzyskanie młodzieńczego blasku, zdrowia oraz pięknego wyglądu cery. Zabieg trwa godzinę i jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu skóra nie wymaga żadnej dodatkowej opieki oraz rekonwalescencji, więc od razu można powrócić do codziennej pielęgnacji.

 

Jakie są wskazania do wykonania infuzji tlenowej?

Zabieg ten przede wszystkim został stworzony dla osób, które mają zmęczoną i zniszczoną skórę. Warto zdecydować się na niego, gdy zaczynamy dostrzegać, pierwsze oznaki starzenia. Jeśli widzisz u siebie objawy takie jak: szary koloryt skóry, przebarwienia na skórze, zwiotczałość, wrażliwość lub trądzik różowaty to zabieg ten będzie dla Ciebie idealny. Efekty zabiegu widoczne są od razu.

 

Jakie są przeciwskazania do wykonania infuzji tlenowej?

Niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z dobrodziejstw jakie niesie ten zabieg. Infuzja tlenowa nie jest wskazana dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Nie wykonuje się go również w okresie, gdy pojawiają się stany zapalne, alergie skórne lub opryszczka. Przed zabiegiem należy poinformować specjalistkę o wszystkich chorobach i dolegliwościach. Pozwoli to na uniknięcie przykrych efektów ubocznych.

 

Jakie są efekty infuzji tlenowej?

Pierwsze efekty infuzji tlenowej są widocznie od razu po wykonaniu zabiegu. Pacjentki bardzo cieszą się z zauważalnego spłycenia zmarszczek, gładkości skóry i świeżego wyglądu. Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się przez około dwa tygodnie. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem, warto zdecydować się na serię zabiegów. Infuzja tlenowa może wtedy rozjaśnić skórę, poprawić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, nadać młodszego wyglądu oraz głęboko nawilżyć skórę.

 

Ile zabiegów infuzji tlenowej powinno się wykonać?

Aby uzyskać długotrwałe efekty warto zdecydować się na wykonywanie infuzji tlenowej raz na tydzień przez okres miesiąca. Taka kuracja powinna być powtarzania dwa razy w roku. Wiele pacjentek decyduje się również na wykonywanie jednego zabiegu w miesiącu, który dodatkowo podtrzymuje efekt odmłodzenia oraz wygładzenia zmarszczek. Zabieg ten można też wykonywać bezpośrednio przed ważnymi wydarzeniami, gdy chcemy cieszyć się piękną skórą. Zabieg ten nie jest inwazyjny, więc po jego wykonaniu od razu można wrócić do codziennej aktywności.

 

Ile kosztuje infuzja tlenowa?

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest cena za wykonanie zabiegu infuzji tlenowej zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.