fbpx

Manicure i Pedicure

Piękne i zadbane dłonie to nasza wizytówka, dlatego też warto poświęcić czas na ich pielęgnację. Wykonując manicure i pedicure w naszym gabinecie możesz nie tylko właściwie zadbać o dłonie i stopy, ale także zrelaksować i odpocząć. Chętnie doradzimy Ci jak pielęgnować płytkę paznokci aby przestały się rozdwajać, kruszyć, pękać i łamać. Nie zapomnimy także o pielęgnacji skóry dłoni i stóp. Nasz salon proponuje Państwu następujące zabiegi pielęgnacyjne:

Manicure klasyczny – przebieg zabiegu

Manicure klasyczny to podstawa jeśli chodzi wygląd paznokci i nawilżenie skóry dłoni. Zabieg rozpoczynamy od ustalenia kształtu i długości płytki paznokci. Po nadaniu odpowiedniego kształtu i długości, polerujemy płytkę aby pozbyć się wszelkich nierówności. W kolejnym etapie dłonie zanurzamy w ciepłej kąpieli wodnej. Po wymoczeniu wycinamy skórki i oczyszczamy paznokcie. Następnie odtłuszczamy płytkę oraz nakładamy odżywkę. Gdy baza się wchłonie aplikujemy lakier, a na końcu top. Po kilku minutach wcieramy w skórki oliwkę, a dłonie nawilżamy kremem. Cążki, dłutka i wszelkie użyte metalowe narzędzia stosowane podczas manicure są myte, a następnie sterylizowane za pomocą autoklawu, który jest na wyposażeniu naszego salonu.

Czas trwania całego zabiegu to około 60 minut.

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby skóry i paznokci.

Pedicure klasyczny – przebieg zabiegu

Wypielęgnowane i zdrowe stopy to nie tylko podstawa dobrego samopoczucia, ale także ważny element naszej urody – nie tylko w sezonie letnim! Dlatego warto zadbać o nie wykonując fachową pedicure w gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zgrubień oraz innych niedoskonałości. Po wykonany zabiegu stopy są lekkie a skóra delikatna. Zabieg jest bardzo przyjemny więc warto podarować go bliskiej osobie w formie karty upominkowej dostępnej w naszym salonie.

Pedicure klasyczny rozpoczynamy od oczyszczenia płytki paznokcia tj. zmycia lakieru czy odżywki. Następnie stopy zanurzamy w kąpieli z dodatkiem zmiękczającej soli. Ten etap to świetny relaks i odprężenie. Po około 10 minutach moczenia przechodzimy do opracowania płytki paznokciowej, a następnie całej stopy. Tą część zabiegu poświęcamy na skrócenie i opiłowanie paznokci oraz usunięcie skórek. Staramy się wykonać te czynności delikatnie, tak, aby nie uszkodzić naskórka oraz płytki. Następnie przechodzimy do etapu opracowania stopy, który poprzedzamy nałożeniem pianki zmiękczającej firmy Gehwol. W tym momencie niezbędne nam będzie użycie tarki i frezarki. Zabieg peducire klasycznego kończym peelingiem stóp, ponownym zanurzeniem w strumieniu wody oraz nałożeniem kremu nawilżającego. Teraz wracamy do płytki paznokcia. Tak jak w manicure odtłuszamy płytkę acetonem, nakładamy bazę, wybrany kolor i top. Po podeschnięciu lakieru nakładamy oliwkę i voilà.

Cążki, dłutka i wszelkie użyte metalowe narzędzia stosowane podczas manicure są myte, a następnie sterylizowane za pomocą autoklawu, który jest na wyposażeniu naszego salonu.

Czas trwania całego zabiegu to 60 minut.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu są choroby grzybiczne, drożdżyce stóp i paznokci, stany zapalne, zranienia i wszelkie przerwania ciągłości skóry na stopach.