fbpx

Microblanding

Jeśli nie jesteś do końca zadowolona ze swoich brwi z pewnością zastanawiałaś się na tym w jaki sposób możesz zmienić ich wygląd. Często sama regulacja nie wystarcza do tego, aby nadać im odpowiedni kształt. Właścicielki rzadkich lub jasnych brwi mają też problem z odpowiednim ich podkreśleniem. Wykonywanie codziennego makijażu brwi jest czasochłonne. Jeśli jednak zależy Ci na trwałym a jednocześnie naturalnym efekcie powinnaś zdecydować się na Microblanding.

Microblanding to jedna z najbardziej pożądanych metod na poprawianie wyglądu brwi. Jest to rodzaj makijażu permanentnego, który gwarantuje uzyskanie efektów zbliżonych do naturalnych. Zabieg ten sprawia, że brwi stają się gęste i ładnie podkreślone.

 

Na czym polega Microblanding?

Zabieg polega na narysowaniu włosków na skórze. Wykonuje się go przy użyciu specjalnego mikroostrza, które wprowadza pigment. Zabieg rozpoczyna się od wyznaczenia zarysu brwi. Przy pomocy specjalnego piórka skóra zostaje nacięta, aby utworzyć na niej zarys włosków. Następnie nakłada się znieczulenie i wykonuje dopigmentowanie, czyli ponowne wprowadzenie barwnika. Efekt jest zniewalający, brwi stają się gęste, mają idealny kształt i wyglądają pięknie. Cały zabieg trwa maksymalnie dwie godziny, a jego efekty widoczne są od razu.

 

Jak przygotować się do Microblandingu?

Miesiąc przed zabiegiem najlepiej zrezygnować z henny i regulacji brwi. Pozwoli to na idealne dobranie pigmentu oraz nadanie wymarzonego kształtu. Przygotowując się do microblangingu warto też odpowiednio zadbać o skórę w okolicach brwi. Planując zabieg warto rozważyć również wykonanie mikrodermabrazji lub pillingu, które dobrze oczyszczą skórę i przygotują ją na przyjęcie pigmentu. Dzień przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu, zażywać narkotyków i leków rozrzedzających krew.

Do około tygodnia po zabiegu, należy unikać częstego moczenia, sauny, basenu, solarium i długich kąpieli. Brwi najlepiej delikatnie przemywać za pomocą szarego mydła zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Na skórę w tym miejscu nie należy nakładać kosmetyków. Brwi nawilża się smarując je kilka razy dziennie za pomocą specjalnego kremu (Alantan Bepanten). Brwi nie drapiemy, nie trzemy i nie odrywamy strupków powstałych kilka dni po zabiegu. W cenie zabiegu wliczona jest korekta, wykonana miesiąc po pierwszym zabiegu, która uzupełni wyłuszone miejsca.

 

Czy Microblanding boli?

Microblanding z pewnością nie należy do przyjemnych zabiegów. Każda osoba jednak inaczej reaguje na ból i różnie opisuje jego siłę. Microblanding wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu, dlatego też wiele klientek twierdzi, że zabieg ten wcale nie jest bolesny. Odczucia zależą od indywidualnego progu bólowego u danej osoby.

 

Ile kosztuje Microblanding?

Microblanding stał się ostatnio bardzo popularny. To sprawia, że wiele gabinetów kosmetycznych postanowiło wprowadzić ten zabieg do swojej oferty. Należy jednak pamiętać, że jego efekty mogą utrzymywać się 2 lata lub dłużej! Dlatego też, microblanding powinno wykonywać się u odpowiednio przeszkolonej osoby, która posiada specjalny certyfikat. W naszym salonie zabieg ten wykonują jedynie osoby, które ukończyły prestiżowe szkolenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje microblanding zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług kosmetycznych.