fbpx

Przedłużanie rzęs

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach. W końcu są one ozdobą naszego oka. Jeśli natura nas takimi nie obdarzyła możemy ją nieco wspomóc poprzez przedłużenie i zagęszczenie rzęs. Odpowiednio wystylizowane rzęsy podkreślą spojrzenie, powiększą optycznie oko oraz wydłużą kącik oka.

Przedłużanie rzęs jest w pełni bezpieczne. Zabieg ten pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który przeznaczamy na codzienny makijaż.

 

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Stylizacja rzęs polega na doklejeniu jedwabnej rzęsy do rzęsy naturalnej, przy zachowaniu stosunku jeden do jednego. Właściwym efektem są naturalnie wyglądające, zagęszczone i przedłużone rzęsy. Cały zabieg trwa do 2 godzin.

 

Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?

Jeśli zabieg zostanie wykonany profesjonalnie nie powinien wpłynąć na stan naturalnych rzęs. Zaaplikowane włoski są bardzo lekkie, delikatne i nie powodują żadnego uczucia dyskomfortu. Po usunięciu rzęs często mamy wrażenie, że jest ich mniej, są słabsze i krótsze, jest to mylne wrażenie ponieważ przyzwyczailiśmy się do „wachlarza rzęs” a zdążyliśmy zapomnieć, jak nasze wglądały nasze rzęsy przed aplikacją.

 

Jak często należy uzupełniać rzęsy?

Po około 6-10 tygodniach większość rzęs wypada i zostaje zastąpionych nowymi – jest to naturalny cykl życia rzęs. Częstotliwość powtarzania zabiegu będzie zależała właśnie od tego cyklu. Do przedłużania metodą 1:1 nadają się wyłącznie rzęsy w ostatniej fazie rozwoju. Zbieg ten powtarza się co około 2-3 tygodnie. Okres ten można nieco wydłużyć stosując odpowiednią pielęgnację rzęs. Przedłużone rzęsy są ładnie wystylizowane i ciemne, dlatego lepiej nie używać na nie dodatkowo tuszu. Syntetyczne rzęsy wymagają też mycia, ale należy wykorzystywać do tego tylko delikatne produkty bez zawartości tłuszczu.

 

Jakie są przeciwskazania do przedłużania rzęs?

Na przedłużanie rzęs nie powinno decydować się w przypadku wystąpienia stanu zapalnego okolic oczu, alergii, chorób skóry. Zabiegu nie wykonuje się też u osób, które mają jaskrę lub zaćmę.

 

Ile kosztuj przedłużanie rzęs?

Jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje przedłużanie rzęs, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług kosmetycznych.