fbpx

Stylizacja brwi

Wiele osób uważa, że stylizacja brwi polega wyłącznie na usuwaniu zbędnych włosków. Zdanie to jednak całkowicie zmienia się po wizycie u profesjonalnej stylistki brwi. Stylistki w Sposób na piękno, nie tylko potrafią regulować brwi czy nałożyć hennę, ale także wymodelują ich kształt tak, aby pasowały do danej twarzy.

Stylista brwi może również udzielić wielu rad na temat pielęgnacji brwi. W niektórych przypadkach, aby przyśpieszyć ich porost niezbędne może okazać się wykorzystanie odpowiednich olejków czy kosmetyków.

Jakie są największe błędy związane ze stylizacją brwi?

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z kształtu swoich brwi. To często prowadzi do tego, że są one przesadnie wyrywane, aby nadać łukom modny, wygięty kształt. Niestety w większości przypadków brwi zaczynają wtedy wyglądać bardzo nienaturalnie. Największym błędem związanym z regulacją brwi z pewnością jest brak wiedzy na temat całego procesu oraz wybieranie kształtu, który nie pasuje do twarzy. Są też pewne włoski, których pod żadnym pozorem nie należy ruszać. Wyrwanie nieodpowiedniego włoska może doprowadzić do trwałego ubytku w łuku brwiowym. Ewentualne niesforne włoski można zwyczajnie przyciąć.

Kiedy zgłosić się do stylistki brwi?

Do stylistki brwi warto zgłosić się wtedy, gdy po prostu nie jesteś zadowolona z kształtu swoich brwi. Wizyta taka będzie też dobrym wyborem dla Pań, które same sobie uszkodziły brwi lub nie są zadowolone z ich obecnego wyglądu. Rażący problem estetyczny może pojawić się, gdy brwi są za bardzo wycieniowane lub nierówne.

Na czym polega profesjonalna stylizacja brwi?

Profesjonalna stylizacja brwi rozpocznie się od rozmowy o wymarzonym kształcie brwi oraz od analizy ich układu i rysów twarzy. Gdy uda się dobrać odpowiedni kształt stylistka przystępuje do wykonania demakijażu, dezynfekcji oraz odtłuszczenia włosków. Następnie mnadaje im odpowiedni kształt przy pomocy pęsety, wosku oraz nożyczek. W zależności od wcześniejszych ustaleń na odpowiednio wyregulowane brwi nakłada się hennę poprzez umiejętne dobranie odcienia do włosów, cery oraz karnacji. Po wykonaniu zabiegu wyczesuje się brwi i dopracowuje ostateczny kształt.

Indywidualnie dobrany kształt brwi potrafi optycznie zmienić kształt całej twarzy oraz podkreślić jej walory do tego stopnia, że nawet makijaż może być niepotrzebny.